Blog

Meyveli Yüz Maskeleri İle Sivilceleriniz den Kurtulun

Meyve Maskeleri

Meyvelerin cildinize peeling ve canlandırıcı etkisi oldukça fazladır. Meyveli yüz maskeleri cildinize parlaklık verir, iyi gelir. Zengin içeriği olan ve besleyici etkisi ile meyve maskeleri cildinizi yeniler, ışıltı kazandırır, solgun, hassas ve yıpranmış olan cildinizin düzelmesin de oldukça etkili olur.

Limonlu Sivilce Maskesi;

Görülen sivilce maskeleri arasında en hızlı etkiyi gösteren ve inanılmaz etkileri bulunan maske Limonlu sivilce maskesidir. Bir kabın içerisine 3 yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı balı ile iyice karıştırın. Daha sonra yüzünüz de bulunan sorunlu olan bölgeye sürün. 15 Dakika kadar bekleyip yüzünüzü ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Limonlu sivilce maskesini 1 hafta ara ile yüzünüze uyguladığınız da sivilcelerinizin kuruduğunu fark edeceksiniz.

Çilekli Sivilce Maskesi;

Yağcı cilt tipine sahip olan kişilerin sivilcelerden kurtulması bir hayli zor olabiliyor. Çilekli Sivilce Maskesi cildiniz de peeling etkisi yaratacaktır. Çilekli Sivilce Maskesi için 6 – 7 adet orta boy çilek ile 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp cildinize uygulayın. 15 dakika kadar bekleyip cildinizi durulayabilirsiniz. Çileğin cilt gerici bir etkisi vardır bu yüzden yüzünüz de 15 dakikadan fazla durmadan durulanması gerekiyor.

Kayısılı Sivilce Maskesi ;

Sivilceli cilt problemlerine iyi gelen kayısılı sivilce maskesi peeling etkisi yaparak cildiniz de bulunan ölü cilt hücrelerinden arınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kayısılı sivilce maskesi cildinizi yumuşatır ve parlaklık kazandırır. Kayısılı sivilce maskesi için 3 – 4 adet kayısıyı 1 tatlı kaşığı kadar yulaf ezmesi ile karıştırın ve cildinize uygulayın 15 dakika kadar bekleyip ılık su ile durulayabilirsiniz.

Mandalinalı Yüz Maskesi;

Herkes parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bunun üzerine Mandalinalı Yüz Maskesi yüzünüzü pürüzsüz, parlak ve canlı şekilde gösterecektir. Mandalina suyu ve Yumurta sarısı Hazırlanışı: Tüm maddeleri iyi karıştırmanız ve daha sonra yüz cildi üzerinde eşit şekilde uygulamanız gerekir. Soğuk su kullanarak yıkamadan önce bu maskeyi yaklaşık yarım saat boyunca cilt üzerinde bırakın. Mandalinalı Yüz Maskesi ile yüzünüz her zaman canlı ve parlak görünsün.